1. kapitola

25. ledna 2008 v 15:28 | Effren |  Prosím, neumírej
Na nádraží 9 ¾ bylo rušno. Děti se loučily se svými rodiči a vítaly se svými spolužáky. Čím víc se blížila jedenáctá hodina, tím méně dětí bylo na nástupišti a více ve vlaku. Jeden kluk, vypadal tak na pátý nebo šestý ročník, však netrpělivě přešlapoval u přepážky a nervózním pohledem klouzal od hodin k přepážce a zpátky. Byl to James Potter. Vtom se před přepážkou objevil černovlasý kluk a podle dechu bylo poznat, že běžel. Zamířil k Jamesovi, přátelsky ho poplácal po rameni a pozdravil:
"Čau Dvanácteráku," přičemž se rozhlédl kolem a zamračil se. "Kde jsou Náměsíčník a Čevíček?"
"Čau Tichošlápku, ti nám hlídají kupé. Tak honem pojď, vlak za chvíli odjíždí."
Do odjezdu vlaku zbývala poslední minuta, když přepážkou tryskem proběhla dívka a aniž by zpomalila, zamířila k vlaku. Všichni na ni udiveně hleděli. Maminky a babičky zakroutily hlavami a začaly si ztěžovat na nezodpovědnou mládež, zatímco tatínkové a dědečci uznale pokývali hlavou, protože navzdory těžkému velkému kufru běžela dívka velice rychle. Ta si však nikoho nevšímala, nacpala kufr do chodbičky ve vlaku a vrátila se na nádraží, kam si předtím položila svou klec se sovou. Vtom však hodiny odbily jedenáct a vlak se dal do pohybu. Dívka pevně uchopila klec a skočila do rozjíždějícího se vlaku. Tam si konečně vydechla. Stihla to. Vzala své věci a vydala se uličkou hledat kupé, které jí měla hlídat její nejlepší kamarádka Letta Vambrigová. Našla ji až v předposledním kupé, ale ve přítomnosti Kim Baynesové, Tyffany Cormannové a Lily Evansové. Tato partička jí byla velice protivná, ale nejprotivnější z nich byla právě Evansová. Se všemi třemi měla ještě s Lettou společnou ložnici, ale obě dvě to vůbec netěšilo.
,Vždyť Lily je všude za hvězdu, velká oblíbenkyně učitelů. A ty dvě nány…..Pche. Evansová je šprtka známá jen kvůli tomu, že ji balí James, jinak by po ni ani pes neštěkl. Chudák James, zasloužil by si někoho lepšího a ne takovou mrchu. Je na něho hnusná a on….To nemá cenu. Ale co tam s nimi dělá Letta? Vždyť Evansovou a její partu taky moc nemusela. Ne, že by je nenáviděla jako já, ale taky jejich přítomnost moc nevahledávala. A teď! Sedí tam s nimi a směje se….. To snad ne, už se od nich naučila i pohyby a ten jejich afektovaný smích. Takhle mi zkazit kamarádku….' pomyslela si dívka, otevřela dveře a jak s ní cloumal vztek, zatáhla trochu víc, až se vysypalo sklo. Švihla hůlkou a hned to spravila, zavřela dveře, dala si kufr a klec se sovou do přihrádky na kufry a sedla si vedle své "nejlepší kamarádky".
"Ahoj Letto," pozdravila ji jak nejpřátelštěji dovedla.
Dokonce se i usmála a tvářila se klidně, i když to v ní všechno vřelo. S three stars, jak Evansovou, Baynesovou a Cormannovou spolu s jejím nejlepším kamarádem Siriusem Blackem pojmenovali, se pozdravila mnohem vlažněji a doufala, že k three stars nebude muset přiřadit i Lettu. Hovor, který po jejím příchodu utich, se znovu rozproudil. Dívka se však do něj nezapojila a ani to nevypadalo, že by to někomu vadilo. Už je nemohla poslouchat, jen samé Potter tento a Potter tamto (Evansová), taky Sirius, ach Sirius (Baynesová a Cormannová) a pak taky přikyvování od Letty. O ničem jiném se za celou dobu nebavily. Dívka se zvedla a šla se uklidnit na chodbu, přičemž nevědomky zamířila k záchodům. Trochu to pomohlo. Zatímco její nálada byla na bodu mrazu, v posledním kupé, tedy hned vedle toho, ve kterém předtím seděla, byla zábava v plném proudu.
"Hej a proč vlastně sedíme až na konci vlaku?" zeptal se Sirius a podíval se po ostatních.
"To vybíral James," odpověděl mu s potutelným úsměvem Remus. Sirius hned věděl, co znamená tenhle Remusův úsměv.
"Hm, nesedí náhodou ve vedlejším kupé Evansová?" zeptal se jakoby náhodou Jamese.
"Jak jsi na to přišel?" podivil se nechápavě James, kterému ještě nic nedošlo.
Sirius se zasmál, zvedl se a vydal se na chodbu. Na kamarádovy dotazy, kam jde, řekl, že si potřebuje odskočit. Když pak vyšel ze záchodů, padl mu zrak na osobu stojící u okna, které si předtím nevšiml. Samozřejmě ji okamžitě poznal.
"Amelise!" Jmenovaná se otočila a vykřikla:
"Siriusi!"
Rozběhla se, skočila mu do náruče a objala ho. Sirius její objetí opětoval. Konečně se od něho odlepila a on si ji mohl pořádně prohlédnout.
"Tý jo, moc ti to sluší," zhodnotil ji, ale to co si myslel, to nevystihovalo ani z poloviny. Nejen, že to Amelise moc slušelo, ostatně ji to slušelo vždycky, ale dnes byla podle Siriuse přímo k sežrání. Při pohledu na ni mu krev začala odtékat z mozku do jiných partií těla a on litoval, že si ještě nevzal hábit, který tento nedostatek vždy zakryl. Amelise byla opálená do tmavě hněda, její hnědé vlnité vlasy se jakoby třpytily a leskly (samozřejmě úplně jinak než Snapeovi!). Podle Siriuse byla nejkrásnější holkou v Bradavicích (určitě nejen podle něho) a to snad mluví za vše. Ovšem Siriusovi, známému lamači dívčích srdcí, byla zrovna tahle krása odepřena. Vždyť on nejkrásnější kluk na škole a ona nejkrásnější holka na škole, to by byl pár…. Ovšem byl tu jeden problém. Problém, který neumožňoval Siriusovi sny a představy proměnit ve skutečnost. On Sirius Black a ona Amelise Kilmerová byly nejlepší kamarádi. Sirius už mockrát zkoušel jejich kamarádství přehoupnout v lásku, ale Amelise s ním chtěla jen kamarádit. Kdyby se měl Sirius rozhodnou mezi Jamesem a jí, vybral by si ji. Sice s Jamesem kamarádil déle, ale s Amelise bylo kamarádství o hodně jiné, zábavné a hlavně…..byla na rozdíl od Jamese holka. A ne ledajaká, byla to nejkrásnější holka co znal, dokonce pocházela z mocného a starého kouzelnického rodu, takže by Siriusovi rodiče nebyli proti jejich sňatku. Kromě toho, že Sirius a celá rodina Kilmerových chodili do Nebelvíru, stáli na straně Brumbála, bojovali proti zlu, přátelili se s mudly, mudlovskými šmejdy a podobnou cháskou, kromě toho, že Sirius své rodiče zásadně neposlouchal a nesouhlasil s jejich názory, kromě těchto pár drobností by Siriusova rodina Amelise přijala a to ještě lépe než nějakého Lestranga, kterého si měla brát Belatrix.
"Siriusi, nepůjdeme do tvého kupé?" zeptala se ho Amelise. "Vtom mém se to totiž nedá vydržet. Letta se dala dohromady s three stars a mají teď na programu dvě témata, které jim, ostatně jako vždy, vydrží až do smrti. Vypadá to, že jsem právě ztratila svoji nejlepší kamarádku," povzdechla si Amelise a přitiskla se k Siriusovi.
Ten ji okamžitě objal a náležitě si to užíval. Po cestě ke klukovskému kupé se jí Sirius zeptal na ta dvě témata.
"Tak první je chudák James. Naše hvězda Evansová na něho dokáže nadávat celé hodiny. Přitom na sto procent vím, že ho taky miluje, ale její ješitnost jí nedovoluje to přiznat. No a druhým tématem je samozřejmě náš Casanova, který pořád ještě neopětoval city těch dvou hus, co si říkají Kim a Tyffany."
Oba dva se rozesmáli. Právě míjely vozík s jídlem. Sirius koupil pro sebe i pro Amelise dýňové paštičky a pokračovali dál ke kupé. Amelise strávila u kluků celý den. U three stars si to rozházela, když si šla k nim do kupé pro svoje věci a na otázku, kde sedí naschvál odpověděla, že vedle Siriuse. Kdyby pohled zabíjel, byla by už mrtvá. Když vlak zastavil, všichni se vyhrnuli na nádraží, kde už na ně čekali kočáry bez koní. Amelise nerozhodně stála mezi kočáry a přemýšlela, kam jít. K three stars se jí nechtělo, nejraději by šla ke klukům, ale protože s nimi strávila celou cestu vlakem, nechtěla je už otravovat. Sirius ji však chytil za ruku a přitáhl k sobě do kočáru. Amelise začala protestovat, ale Remus zavřel dveře a kočár se rozjel. Bavili se opravdu skvěle, takže do Velké síně došli poněkud s veselejší náladou. Profesorka McGonagallová přivedla prvňáčky a začalo zařazování. Amelise nikoho z nich neznala, a proto místo zařazování pozorovala kluky. Nedokázala pochopit, proč jsou tak oblíbení. Začala je zkoumat jednoho po druhém. Petr za celou dobu mlčel, jen se občas zasmál nebo prohodil pár slov, ale většinu času strávil tím, že ostatní kluky přímo hltal pohledem. Remus byl milý, chytrý a jako prefekt neměl na lumpárny moc času. Na rozdíl od Jamese, ten se pořád smál, dělal vtípky, ale byl taky trochu otravný, jak pořád mlel o Evansové. No a Sirius, to byla kapitola sama pro sebe. Jako jednotlivci by nestáli za nic, ale spolu vytvořili silnou čtyřku. Three stars s nimi rádi často poměřovali svoji popularitu (samozřejmě tajně v ložnici), ale ty jsou slavné jen díky Evansové, ale pobertové jsou mnohem slavnější. Po večeři, která byla jako vždy báječná, se Amelise vydala s kluky do nebelvírské věže. Tam si ještě chvíli (no dobře, dvě hodiny) povídali, ale pak se rozešli do svých ložnic. Amelise vyběhla schody, ale před dveřmi se zastavila. Dosud se jí dařilo three stars vyhýbat, ale teď….. Zhluboka se nadechla a vstoupila. To co uviděla jí málem vyrazilo dech. Čtyři postele byly těsně vedle sebe vyrovnané v řadě, ale pátá postel se krčila v koutě na druhé straně místnosti. Okamžitě poznala, čí je ta samotná. Ne snad proto, že tam byly její věci ani ne proto, že ostatní postele už byly obsazené. To ne poznala to totiž z jejich pohledů. Sice neuměla nitrozpyt, to co jí svými pohledy chtěly říct, by poznal každý. Nenávist, opovržení, výsměch a falešná lítost. ,To nám to pěkně začíná,' povzdechla si Amelise, když si už v noční košilce lehla do postele. I přes zatažené karmínově červené závěsy k ní pronikalo světlo a hlasité hihňání. Three stars s Lettou hráli napodobeninu mudlovské hry pravda x lež, až na to, že se otáčelo hůlkou, která sebemenší lež okamžitě odhalila. Amelise se je snažila ignorovat.
,Vlastně když o tom tak přemýšlím,' pomyslela si, už to nejsou three stars, ale four stars. Tři byli mušketýři, oříšky, princové, princezny i stars byly tři, ale teď nastupuje do dějin nová éra s názvem four stars. Poznávací znak: hlasité hihňání. Hlavní cíl: sbalit Siriuse a když to "náhodou" nevyjde, tak nějakého dalšího krásného sladkého kluka. Vedlejší cíl: zlikvidovat Amelise Kilmerovou. Výsledek: brečení na záchodě kvůli neúspěchu hlavního (taky kdo by takové nány chtěl?) a vedlejšího cíle. No nic,' povzdechla si Amelise. "Dobrou noc" a s úšklebkem na rtech usnula.
Bezva kapitola by Medita Rewenger
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kaitlin Kaitlin | Web | 27. ledna 2008 v 19:31 | Reagovat

Tak tohle začíná dost dobře..fakt bezvadná povídka, jsem zvědavá, jak to Amelis dál zvládne..teda, ale tys Lily pěkně vylíčila..jako totální husu =D teda ne že by mi to nějak vadilo, je to fajn změna..Tak jsem zvědavá, jak tohle bude dál pokračovat..=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama