46. kapitola - Odhaleni

19. června 2007 v 17:32 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
Ve změti studentů by se těžko dalo zahlédnout dívku a chlapce, oba unavení a ztrhaní svým osudem, oba zničení neustálým skrýváním a oba vysíleni tajemstvími, která kryli; oba v obavách o budoucnost, kterou, jak se zdálo, ztratili v nedohlednu. Ale teď se jejich starosti alespoň na chvíli rozplynuly; odváty jako pírko chladným vánkem. Jako světlý závoj, přehozený přes dva, kteří předtím viděli jen tmu, na ně přilehla úleva. Strach, smutek a lítost nad promarněnými okamžiky zmizely. Existovali jen oni - jen oni v moři křičící masy, jen oni v ohni naděje, který dnes nově vzplál, jen oni jediní pod hvězdami, rozžehnutými radostí těch, kteří přežili - těch, kteří věřili. Leželi na zemi, v objetí davu, unášeni ze středu síně až na její samotný okraj. Nepovšimnuti... Okamžik, který dal víc, než roky klidu a pokoje, okamžik, který jim dodal potřebnou, po léta vyčerpávanou sílu. Pohled z očí do očí. Dotek rtů. Chuť pomeranče - sladší než kterýkoliv cukr, než hřejivá radost, plápolající v srdci. Zapomenuté volání plamenů, hladících a laskajících, zapomenutá černá, žlutá a červená. Jen oni. Prázdnotu u jejich srdce nahradilo teplo... A naděje vzájemného objetí.
(Minulost - doba Harryho Pottera/Lea+Clem)
____________
Nebyli jediní, kteří cítili naději. Nová naděje naplnila i Smrtijedy, kteří viděli znovuzrození svého Pána. Lord Voldemort mrazivým pohled zhlížel na ty, kteří byli zajati v objetí ledové černě temné vody jezera Smrti.
"Mí věrní", zasyčel. "Ještě nenadešel den, kdy svět pozná konečnou ránu. Měl být dnes - dnes měly být zničeny Bradavice, spáleny do základů spolu s těmi, kteří si vybraly špatnou stranu. Spolu s těmi, kteří jsou zastánci špíny a chamradě, která nemá nárok na život. Ale nadejde brzy, protože dnešní den nám dal nezaplatitelnou zbraň. Unáhlenost. Náš protivník věří, že je konec - konec války i konec nekonečného. Konec nás, těch, kteří tu jsou, aby očistili svět. Ale mýlí se... Brzy pozná jak moc... Připravte se na Poslední bitvu!"
(Minulost - doba harryho Pottera/Lea+Clem)
____________
Minulost - tedy rok, kdy padl Vyvolený, doba, kde se jistým nedopatřením(?) ocitli i Lea a Clem - teď ale trochu jinak :D
____________
Do nemocnice u Sv. Munga právě převezly vážně zraněnou mladou slečnu. Hlavní lékař, Dr. Jordan, se snažil zjistit původ jejich zranění. Mezitím co se ženin stav stále horšil, pobíhající sestřičky ženě podali dokrvovací lektvar a bezbolestný lektvar. Křeče, které ji předtím zužovaly, rázem přestali. Všem se ulevilo - tohle bylo první dobré znamení. Dr. Jordan sice ještě měl pochybnosti, ale pacientčin stav se od toho okamžiku pouze lepšil. Najednou měl pocit, že se mu žena něco snaží říct. její pootevřená ústa se stáhli námahou, ale nevydala ani hlásku. Vypadalo to, že žena zápolí s nějakou kletbou... Naklonil se blíž k vyděšené pacientce.
"Smrti-", stačil ještě zaslechnout, než celá budova vybuchla v kotouči rudých plamenů, protkaných černými vlnkami. A nad zbytkem kdysi nejznámější kouzelnické nemocnice se na nebi lesklo zelené znamení zla... Toto se událo v březnu roku, kdy padl Vyvolený. Na dívku, přepadenou Smrtijedy, byla umístěna kletba nejtemnější černé magie, která se aktivovala při použití pelyňku, který byl obsažen v Dokrvovacím lektvaru. Smrtijedi započali konečnou destrukci v čele se svým Pánem, který znovu posílen znovu vstal z mrtvých.
(Minulost - doba Harryho Pottera/Lea+Clem)
__________________
Naše realita - 12 let po pádu Vyvoleného - že by Jacka nečekalo jen jedno překvapení?
____________
"Jsi v pořádku?", vyhrkl někdo. Chvilku poté Jack cítil, jak sevření zmrazovacího kouzla polevuje. Otřásl se a rychle vstal, právě včas, aby se mohl podívat svému protivníkovi do tváře.
"Davoši? Robine? Co to prosím vás tady provádíte? Nevšimli jste si-", rozzlobeně se pustil do svých spolužáků a spoluobyvatelů jejich pokoje.
"Klid, kámo, slyšeli jsme nějaký ruch a když jsme tady uviděli tuhle", řekl a ukázal na Miu "tak jsme si hned vyvodili, že-"
"Jste snad blbý? Smrtijed by se tady se mnou asi jen těžko vybavoval, nemyslíte!", rozhořčeně se bránil Jack.
"Kluci, nechte toho!", ozval se najednou Miin hlas. Nějakým záhadným způsobem neslyšně uvolnila kouzlo a teď stála naproti skupince. "Už jdu, jen jsem si musela ověřit, jestli je tady vše v pořádku... Jako člen sboru pro ochranu nezletilých-"
"Nic takovýho neexistuje!"
"Jo, protože to původně bylo oddělení bystrozerů které se zaujímalo bezpečností dětí a teenagerů!"
"Kecáš!"
"Ověř si to", prskla Mia naštvaně a šla směrem ke dveřím. "Naše akce je díky všudepřítomným špehům tajná. Naším úkolem a zájmem je vaše bezpečí, a poté co bylo zrušeno bystrozerské oddělení, pracujeme v utajení" David zmlkl a nerozhodně se otočil na Robina. Ten jen pokrčil rameny a kývl.
"Omlouváme se", dostal ze sebe nakonec David. "Netušili jsme, že-"
"Byla to bravurná reakce, skvělé provedení kouzel. Pokud by se skutečně jednalo o Smrtijedy, je možné že by jste je s okamžikem překvapení i porazili" Robin zrudl až za ušima a i David už se tvářil uvolněji.
"Takže, budu pokračovat v obhlídce... Vím, že nic nevyzradíte, protože nevíte, kdo vás poslouchá... Přeji Vám hezký večer" S těmi slovy zmizela ve dveřích... Snad ne provždy.
"Je to pravda?", zeptal se okamžitě David.
"Jo... Už jsem spal, ale probudila mě klapnutím dveří... Původně jsem ji taky podezdříval, ale-" Jack najednou v hlavě uslyšel cizí hlas.
Nelekni se, tohle je nitrozpyt. Počkám na tebe v astronomické věži, potřebuji informace o situaci a o působišti Smrtijedů. Přijď až za hodinku, ať nikdo nemá podezdření... Potřebuji si to ještě všechno srovnat v hlavě. Buď opatrný... A pro jistotu mě neoslovuj Mio
"No?", přerušil Miin hlas David.
"Řekla mi to stejné co vám, a než jsem cokoliv mohl udělat, tak jste sem vtrhli vy!", naoko se zlobil Jack. "Ale myslím, že budu pokračovat v předchozí činnosti - brou noc!", rozloučil se a bleskově zmizel za přehozy jeho Nebelvírské postele.
(Realita - dvanáct let po pádu Harryho Pottera, doba Lei, Clema, Jacka, Clar a Melissy)
_____________
Děkuji všem, kteří okomentovali minulou kapitolku.Protože se Vám to minule tak skvěle povedlo, zvyšuji počet komentíků na minimálně pět od různých lidí - dřív ani řádka =D...
Doufám že se kapča líbila - nově jsem teď ke každému úseku přidala i dobu, kdy se děj odehrál, aby se v tom ještě někdo vyznal...
Effren
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Kaitlin Kaitlin | Web | 19. června 2007 v 19:28 | Reagovat

skvělý..=D bezva kapitolka

2 Giner Giner | 19. června 2007 v 20:00 | Reagovat

Super, moc díky za ty časové údaje, pomalu jsem se ztrácela:-(

3 sir matyas sir matyas | 19. června 2007 v 21:10 | Reagovat

nevim jestli se mi to zda ale je to tak trochu zmatene mozna by to chtelo poslednich par kapitol srnout

4 effren effren | 19. června 2007 v 22:30 | Reagovat

ok, pokusim se

5 Lily Lily | 20. června 2007 v 8:28 | Reagovat

jej tohle bylo dobrý, ale je fakt že už mi taky  chvilku trvá než se zorientuju, jen takovej nápad nešlo by třeba napsat větší část z té jedné doby a pak až o kus dál zase z toho druhého?? nestřídat to.. vždycky než přijdu na to jaká to je doba... jej.. no ale možná ten problém mám jen já, takže se tím možná ani nezatěžuj..

6 effren effren | 20. června 2007 v 14:23 | Reagovat

jo, uz jsem ten navrh slysela od vice lidi, mam ted v umyslu prepracovat mirne jiz napsane casti - a napsat shrnuti, aby se lidi lip orientovali...

7 kaikatra kaikatra | Web | 20. června 2007 v 14:37 | Reagovat

to se ti povedlo...  já se v tom ale docela orientuji.... =)

8 effren effren | 21. června 2007 v 13:59 | Reagovat

Takže, kapitolky jsem mírně přepracovala, takže předpokládám že to teď bude lehčí pro orientaci. Beru taky na vědomí návrh psát delší texty z jednoho času apod., ale chtěla jsem se zeptat, jestli mám napsat také ještě zhrnutí (zhruba) posledního děje. Napište sem svoje mínění...

9 Siria Siria | Web | 21. června 2007 v 18:20 | Reagovat

Hm, dobrá kapitolka. celkem se v ní orientuju, ale přidávám se k těm, kteří ti říkají, abys psala delší úsek z jednoho časového období. co se shrnutí posledního děje týče, já bych ho brala. Ale je to jen na tobě :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama