44. kapitola - Probuzení

13. června 2007 v 18:00 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
Zelené světlo oslepilo všechny přihlížející, ale nezabránilo jim to v křiku. Výkřiky bolesti, zoufalství - a údivu. Jeden z nich byl hlasitější než všichni ostetní. Jen jeden z nich... Zrzka s oříškovýma očima a unaveným, vážným výrazem v tváři se rozběhla směrem k bojišti. Klopýtla, ale nedbala na to a doběhla až k bezvládnému tělu černovlasého chlapce. Zelené světlo - nebo snad bolest - jí vhánělo slzy do očí. Mia vběhla přímo mezi dva soupeře - jednoho zahaleného zeleným světlem, druhého ležícího bez známky života u jejích nohou. Dobro a zlo. Světlo a tma. Na život a smrt... A najednou zelená záře zmizela. Žádné padající tělo, žádné prázdné oči. Žádná oběť. Voldemort stál bez pohybu na stejném místě jako předtím, v jeho červených očích zářila zášť. A pak se pomalu, jako ve zpomaleném filmu, začal rozpadat na prach. Byli jako paralizovaní - všichni. Mia, skloněná nad Chlapcem, který přežil, náhle chraplavě vykřikla a sesunula se na zem. Jako by se snažila bránit neviditelnému protivníkovi... Náhle se v její ruce objevila hůlka. Poslední slova Hermiony Grangerové byla "Avada Kedavra"... Poslední, co před smrtí viděla, byl jedovatě zelený paprsek, který až příliš rychle našel cíl.
____________
Nechtěl to vidět. Nechtěl otočit hlavou a dívat se na padající tělo, oči rozšířené hrůzou. Ale najednou už se neovládal. Jeho vědomí bylo řízeno cizí bytostí, cizí myslí. Clemens zíral na dívku, která mu nedávno zachránila život, na dívku, která byla známá ve všech legendách. Hermionu Grangerovou. Díval se hluboko do jejích rozšířených očí... A najednou slyšel její hlas, stejně jasně, jako by stála vedle něj. Stejně jasně, jak při jejich prvním setkání. Hlas překypující odhodláním... Snad i zemřít. Hlas dívky, která byla mrtvá...
Vím, kdo jsi. Vím, odkud jsi. Vím, proč tu jsi. A znám budoucnost. Svou budoucnost. Svůj osud. Zemřu - a vím jak. Bude tu on - a ona. Jeden přespočet - já. A pak, proti nim, Temný lord. Má síla končí - tady a teď. Můj příběh je uzavřen. Ale Voldemort nepadl. Jediná jeho část byla dnes zničena... jedna jediná. Povstane a bude silnější než kdy dřív. Povstane... Příliš brzy. Nebudu tu - ani já, ani on. Harry. Ale jsi tu ty - ty a ona. Lea. Věděla jsem, že nejste odsud. Že máte tu moc... Změnit minulost. Teď už znám váš příběh - příliš pozdě. Jediné, co ti předám, je největší moudro všech dob. Pax tempus desperatum... Ona je zná. A ty jsi tu od toho, abys jí ukázal cestu, která pro ni je skryta. Neměňte minulost...
Najednou hlas umlkl. Díval se dál do očí dívky, která se zapsala do dějin nikdy nevysvětlenou smrtí. Nikdy nevysvětleným jevem. Dívka, která pozvedla hůlku proti sobě samotné a ukončila svůj život... A Clem byl zmatený - zmatenější než kdy dřív. Nechápal, co se stalo. Nevěděl, co znamenala slova, která slyšel. A nechápal jejich význam. Zatím ne.
____________
Aera Potterová neví, co si má myslet... O kom asi přemýšlí?
____________
Monotóní vyprávění profesora Binnse bylo uspávající; ale ona je vůbec nevnímala. Měla před sebou stále ty momenty na chodbě... A jeho obličej. Připomínal jí někoho - ale stále si nemohla vzpomenout kdo to byl. Jediné, co o Sarimovi Blackovi věděla bylo, že na něj narazila před nedávnem na školních pozemcích, zmateného a nejspíš mírně dezorientovaného, a že přestoupil na jejich školu z rodinných důvodů. Ale stále na ni působil tajemně... Lákal ji. Ale viděla jeho výraz, když se chystal zabít toho Smrtijeda. Bez mrknutí oka by zabil člověka... Ať už mu udělal cokoliv, Black (pozn. autora: Snape) neměl právo... takhle jednat. Děsila ji jeho chladnokrevnost... Nevěděla, co si o tom má myslet.
____________
Naše realita - 12 let po pádu Vyvoleného - Jacka čeká nemalé překvapení...
____________
Tenký proužek světla se pomalu zvětšoval, až se dveře otevřely úplně. Jack se ani nepohnul; věděl, že předčasný útok by mu mohl zkazit moment překvapení. Pak se ve vzniklém světle objevil obrys; matný stín. Jack téměř nedýchal. Stín se pomalu přesunul až téměř k Jackově posteli...
"Retrosesco, Flaär!", vykřikl Jack rychle dvě soubojová kouzla. Neznámého s tím zcela překvapil; postava ani nestihla zareagovat a ležela odzbrojená a svázaná na druhém konci místnosti. Došel až k ní a překvapením téměř vyjekl.
"Hermiona Grangerová?!"
____________
Naše realita - 12 let po pádu Vyvoleného - Temný lord se zlobí... Ale jak moc?
____________
"Temesis" Žena zničeně vstala a dopotácela se ke dveřím své cely... Svého domova.
"Můj pane", její hlas zněl chraplavě a dlouho nepoužívaně. Byla vyhublá - jídlo jí nemohl nutit. Líbila se jí alespoň tahle volnost, alespoň tohle málo co ji utěšovalo.
"Vidím, že ti pobyt zde nesvědčil. Myslím, že potřebuješ změnit prostředí..."
___________
Vypadá to, že Neville není jediný, kdo se obává... Známý věštec z Gízy, Muž stínu světla, má také děsivé vidiny...
___________
Muž se neklidně převalil v posteli. Náhle prudce sevřel přikrývku a začal sebou házet. Křičel nesrozumitelná slova, jako by se snažil uniknout neviditelnému nepříteli, cukal sebou a na jeho vrásčitém čele se perlil pot. Byl to věštec - jeden z těch pravých, z těch, kteří nelhali a nenechali si poroučet. Jeden z posledních. Najednou noční můra přešla - stejně rychle jak začala. Muž se prudce posadil a těžce oddechoval. Viděl to vše před očima - černovlasého chlapce, který bez použití hůlky vyslal oslepující, zelené světlo na Temného, dívku, která se obětovala světlu a chlapce, který měl zvláštní dar. Dívku, která zůstala tajemstvím... A jeho sen opět doprovázely ty oči - tajemné, zlé a děsivé. Oči, které naposled viděl před měsícem... Kamenné oči Salazara Zmijozela.
___________
Je to, omluvte mě, děsivě krátké a bez děje. Problém je v tom že nemůžu pořád vymýšlet nové a nové dobrodružství apod., takže se budete muset spokojit s tímhle málem....
Effren
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 ledik ledik | 14. června 2007 v 19:29 | Reagovat

vskutku zajimave.....   :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama