24. kapitola - Až na konec světa

22. dubna 2007 v 18:03 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
Lea nemrhala čas dlouhým hledáním v knihovně. Věděla, v jaké knize najde kouzla na dýchání pod vodou. Vyhledala si je všechny - ale nevěděla, jestli je zvládne. Aqua spiro bylo pokročilé kouzlo třetí úrovně, ale haurio aras qurena, kouzlo lehčí úrovně, vydrželo jen velmi krátce. Začínala být zoufalá. Každou minutou, kterou se zpozdili, mohla Kometa připadnout Temnu. Měla jediné štěstí v tom, že knihovna byla zcela prázdná. Po "útoku ze Zapovězeného lesa" se všichni tlačili u oken a sledovali vývoj situace. Profesorům se podařilo kolem bytostí vytvořit kouzelnou ohradu, která je zarazila a zklidnila, ale z lesa se hrnulo stále více tvorů. Nikdo netušil, co způsobilo jejich neklid a to, že vyšli ze svého domova, z lesa. Tvorové v ohradě sice byli klidnější než původně, ale neustále neklidně poletovali, obíhali nebo naráželi do stěn ochrany. Lea se neudržela a vztekle mrštila poznámkami o zem. Bylo to k ničemu! Kouzlo buď bylo jen krátkodobé, moc těžké nebo nezvladatelné. Zatím to přece nebylo tak těžké! Vodítka jim poskytal zatím neustále samotný Harry Potter, ale teď... Zavrtěla nad sebou téměř hlavou, sehnula se nad poznámky a vytáhla z police další tlustou bichli. Harry Potter... Vyvolený... Myšlenka na něj ji nějak nepouštěla. Jak on by teď řešil tuhle situaci? Jak vůbec vyřešil situaci u poháru tří kouzelníků? Zamyslela se, ale uvědomila si, že tu knihu ještě nečetla. Zaujalo ji, že by mohla jít ve stopách Pottera a tak s povzdechem vstala a došla k regálu se starými výtisky denního věštce. Chvilku jí trvalo, než se zorientovala v systému knihovnice, ale za nedlouho skutečně nalezla první noviny týkající se turnaje.
ČTYŘI ŠAMPIÓNI - PODFUKY A INTRIKY
Harry Potter se stal čtvrtým šampionem v legendární soutěži "Turnaj tří kouzelníků". Brumbál, ředitel Bradavické školy čar a kouzel, tvrdí: "Každý, kdo vhodil své jméno do poháru, je zodpovědný za následky. Harry Potter je povinný zůčastnit se Turnaje..."...
Znechuceně článek odložila a pokračovala v průzkumu po desetiletí neoprašovaných výtisků. Dokázala ohodnotit cenu všeho toho materiálu tady v knihovně a vážila si staletí práce, které zdokonalovalo kouzlo a atmosféru jediného tichého koutku hradu... Konečně našla to, co hledala. Přesný popis druhého ůkolu...
...Účastníci turnaje se vesměs zdáli velice vyrovnání s ůkolem... Nezletilý Harry Potter si vedl až překvapivě dobře... Překonal všechna naše očekávání... Prohlášen morálním hrdinou... Harry Potter obdiviván davy fanynek... Kritika Harryho Pottera utrpěla trhliny... Použití žaberníku v druhém úkolu vyvolalo uznání nejen u poroty, ale i u magických expertů: "Z použitých kouzel byl právě žaberník nejjednodušší a nejdokonalejší řešení"...
Žaberník. Slizká bylina. Pomocí žaberníku se dá přežít hodinu pod vodou. Ale hodina byla málo. Někdo jí poklepal na rameno. Ani si neuvědomila, že ještě klečí před nejnižší zásuvkou police. Prudce se otočila. Za ní stála Clarissa.
"Tak co, máš něco?" Lea zaváhala.
V úvahu přichází buď aqua spiro.. Nebo žaberník
"V čem je problém?", poznala Clar okamžitě, že je v tom háček.
Aqua spiro je velmi pokročilé kouzlo a žaberník má v zásobách nejspíš jenom Snape
"Zatraceně! Vážně není jiná možnost?" Lea zavrtěla hlavou. Clarissa začela neklidně procházet sem a tam. "Teď máme jedinečnou šanci. V tom zmatku venku si nikdo nevšimne, že chybíme a proklouzneme ven nepozorovaně, stačí když profesoři bodou zaměstnani těmi tvory. Nemůžeme už dýl čekat!" Lea těžkopádně vstala as nezapomněla zavřít šuplík s novinovými výstřižky.
Vy byste mohli nějak zaměstnat profesory a já bych proklouzla-
"Tak moment! My jdem s tebou, takové dobrodružství si nenechám ujít!"
Ale-
"Žádné ale. Jsme tvý přátelé, nás se tak lehce nezbavíš. Jdeme s tebou a basta"
To nejde! Je to můj úkol! Vás do toho nechci zatahovat!
"Už ticho! Nebudeme se tady hloupě hádat o hotové věci! Takže, předpokládám že máme jedinou možnost, protože Aqua spiro bychom nezvládli. Musíme si obstarat žaberník-" Zmlkla, protože dveře do knihovny se prudce otevřely. Stál v nich Clem.
"Holky, co tady ještě děláte! Máme nejvyšší čas! Venku už se to začíná zklidňovat a profesoři už se vrací k hradu"
"Cleme, musíme taky pod tou vodou nějak dýchat! A taky nevíme, co s kometou provést až ji najdeme a-"
"O Kometě nikdo neví. Sama víš, že v žádných knihách není ani zmínka. Co si myslíš, že by se stalo kdyby o tom více lidí vědělo?"
"Dobře. Takže nám jenom zbývá to dýchání pod vodou. Lea navrhla použití žaberníku" Když postřehla Clemensův nechápavý pohled, doplnila: "To je taková slizká hrouda co ti po ní na hodinu narostou žábra víš, a žábra jsou věci kterýma dýchají ryby, to jsou takové ta zvířátka co žijou ve vodě a které o Vánocích pravidelně pojídáš..."
Nechte toho!
"Dobře. Takže musíme získat žaberník. V čem je problém?", ptal se Clemens.
"Protože žaberník pravděpodobně najdeš pouze v Snapeových zásobách"
"O-ou... Myslím, že máme problém..."
"Ani ne. Cleme, viděls Snapea?"
"Ne, je nejspíš ještě venku"
"Tak to je dobře. Leo, víš kde má kabinet?" Než Lea stačila odpovědět, předběhl ji Clemens:
"Já to vím. David u Snapea měl minulou středu trest a popsal to dost výstižně... Myslím že povídal něco o pavoučích nohách a-"
"To je nepodstatné! Takže bys to našel?"
"Jó, prosil bych si trochu víc důvěry ve svou osobu"
"Jasně, ty hrdino", štěkla Clarissa a pak nevzrušeně pokračovala:
"Takže Clem se postará o žaberník, já budu hlídat před kabinetem a Lea bude pozorovat situaci venku. Ale opovaž se zmizet bez nás!"
"Hej! Ale-"
"Dělej, nemáme čas věčně. Máš dost důvěry tak toho využij!"
"Však už du..."
___________
Snape nervózně pozoroval chvílemi marné snažení ostatních profesorů. Celým svým bytím si přál být někde úplně jinde - a to u řešení svého problému, té zatrolené Komety. Zahleděl se na rozbouřenou hladinu a už se nořil do svých myšlenek... Z této činosti ho drze vyrušil obří, obrněný trnitý ocas jistého divokého draka, který se nechtěl nechat zkrotit. Uskočil stranou a aby nevzbudil podezdření se pustil do nudné činosti krecení těch bestií... Jeho pohled opět zabloudil na jezero. A najednou se mu tvář projasnila úsměvem a výrazem neuvěření...
___________
Z kabinetu profesora lektvarů se vyplížila shrbená postava. Zpoza rohu se vynořila druhá postava a v zápětí obě dvě zmizeli v knihovně... tam už na ně čekala Lea. Na její tázavý pohled odpověděl Clemens úsměvem, který ovšem v šeru podvečera nebyl zcela vidět.
"Máme", doplnila tedy Clarissa udýchaně. Lea spokojeně zvedla do výše palec a pak zase zvážněla.
Myslím, že je čas na akci
Myslela ta slova zcela vážně. Někteří profesoři už byli v hradu a kontrolavali studenty, i když jiní ještě zůstávali - pouze pro jistotu - venku. Jako by i Clarissa a Clemens pochopili vážnost situace.
"Jdem s tebou", zopakovala Clarissa pevně. "Až na konec světa" Tak tedy... Až na konec světa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 anet anet | 23. dubna 2007 v 12:46 | Reagovat

Skvělé, jen doufám, že bude konečně trochu víc akce a nějak jsi vynechala ostatní kamarády...:)

2 Siria Siria | 23. dubna 2007 v 16:40 | Reagovat

Parádní kapča :-))) Taky se těším na akcičku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama