23. kapitola - Závod s časem II

21. dubna 2007 v 19:20 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
Oběd byl v plném proudu, když se ze školních pozemků začeli ozývat podivné zvuky. Nelidské výkřiky a skřeky, podivné syčení a rachot, jako kdyby se blížilo stádo slonů... Země se začela třást, talíře i sklenice na stolech řinčely. Profesor Malfoy povstal a vyžádal si ticho rozpoutanou vřavou studentů, kteří se panicky hrnuli ke dveřím. Podařilo se mu je uklidnit, ale to trvalo dobrých deset minut. Profesor Snape mezitím proklouzl ven ze síně, směrem k hradní bráně...
____________
Najednou zaslechla chvatné kroky. Nepřemýšlela, uvolnila svou mysl z Clemovi a strhla oba kamarády do malé, postraní chodby. Právě včas, protože kolem nich prošel jeden z profesorů s rozevlátým, černým pláštěm... Profesor Snape. Mířil k bráně.
"Myslíte, že nás viděli?", zeptal se šeptem Clem. Lea se musela usmátm, když si vzpoměla co k této samé větě od Clarissy říkal.
"Myslím, že ne. Byl oběd a jestli to tady vypadalo podobně jak venku..."
"Asi-"
"Pššt", zasyčela najednou Clarissa a ostražitě nasouchala. "Myslím, že otevřel bránu"
"To ne!"
To snad není možné? Co jako chce dělat?
Odpovědí jim bylo zabouchnutí brány, zaklení a spěšně pronášené ochrané formule. Poté se kolem nich opět mihl stín profesorovi postavy. Za ani ne minutu se vracel s dalšími profesory. Mezi nimi Lea poznala i ředitele...
"...říkám Vám že to je další úskok Temného lorda! Pokusí se napadnout Bradavice stejně, jako napadl Vás, Draco-"
"To není možné! Bradavice už jsou v obležení Temna víc než pět dní, myslím, že tohle je něco jiného-"
"Stačilo by, kdyby zničil bránu! Ochrany už jsou celkově oslabeny a tohle by je zničilo! Pamatujete na mozkomory ve třetím ročníku? Ochrany byly pozměněny, aby se mohli pohybovat na školních pozemcích! Od té doby-"
"Taro, ještě přesně nevíme oč jde, nesmíme dělat ukvapené názory..." Hlasy zmlkly jak profesoři zašli za roh.
"Ty vole..."
"Cleme!?"
"Promiň... Tedy chci říct přece něco takovýho nezažiješ denně..." Po dalším výhružném pohledu Clarissy raději zmlkl. Ta se na něj ještě jednou významě podívala, pak se ale rychle otočila na Leu:
"Musíme rychle do věže, jestli nás neviděli a našli by nás tady mysleli by si-"
"Nekecej a raděj poď" Clarissa na Clema vrhla grimasu a potichu se za ním vyplížila do chodby. Spěšně došli až ke věži.
"Nevzdávej se, rytíři", vyhrkla Clarissa heslo a rychle se protáhli portrétem. "Debilní heslo", podotkla ještě, když vešli do relativně prázdné společenské místnosti. "Buculatá dáma nikdy nebyla obzvlášť nápaditá, ale tohle je prostě-"
"Co se stalo?" Vypálila na ně otázku Valentina Argos z druhého ročníku. "Všechno se tady začelo třást a přes tu tmu za okny jsme nic neviděli..." Lea děkovala v tu chvíli nebesům za temně purpurové nebe a mraky, které klesli až k oknům věže. Clemens něco odsekl ve smyslu Nevím a pokračoval po schodech nahoru, k ložnicím. Clarissa pokrčila rameby, prosmýkla se kolem Vale a spěchala za Clemem a Leou. Sotva za sebou zavřeli dveře dívčí ložnice, vyhrkl Clem:
"Myslím, že bysme měli jednat, dokud je čas. Musíme se dostat k jezeru"
______________
"Bello"
"Co je, Snape"
"Myslím, že jsem našel vchod"
"Myslíš? Tak dělej a pospěš, ty nemehlo!"
"Ano, Bello... Ale-"
"Žádné ale!"
"Promiň... Směl bych vědět co se dělo v Zapovězeném lese? Ředitel začíná mít jisté podezdření..."
"Co si to dovoluješ!"
"Promiň, Bello..."
"Jsi nenapravitelný, jako tvůj otec" Chladný smích prořízl místnost. Muž při zmínce o otci zatnul ruce v pěst..."A právě to se mi líbí. Jednou se dozvíš pravý důvod, ale nyní běž... Považuj za štěstí, že jsi nedopadl hůř..."
"Jistě, Bello"
"Spojím se s naším pánem a oznámím mu tvůj pokrok"
"Děkuju" Ironie v jeho hlase nebyla k přeslechnutí. Ale od té doby, co Bella dostala speciální znamení, ji musel poslouchat. Tu starou, namyšlenou... A dokonce se jí musel omlouvat. Jestli něco nenáviděl, tak to bylo ponížení.
____________
Doufám, že mi prominete to ohromné spoždění... Užijte si to!
Effren
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama