21. kapitola - Hledání odpovědí II

14. dubna 2007 v 12:12 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
"Melisso!" Běžící skupinka žáků konečně dostihla dívku s kaštanovými vlasy. Ta se ale ani neohlédla a utíkala dál. Clarissa zaklela a přidala. Najednou Melisse podklouzla noha na sněhem vlhké zemi. Spadla na zem, ale nehýbala se. Doběhli ji.
"Melisso...", zašeptal konejšivě Clem. "Ještě není všechno ztraceno! Třeba-" Přerušil ho Melissin hlasitý vzlyk:
"Vy o tom nic nevíte! Vůbec nic! On nepřežil, rozumíte!? Nic nechápete! Nechte mě..." její hlas pomalu slábl.
"Melisso... Prosím, poslouchej nás! Tvůj bratr je vyučený, velmi dobrý kouzelník a-"
"Copak to nechápeš? Právě ti nepřežili! Právě po dobrých kouzelnících na straně dobra šli! Neměl šanci! Nikdo neměl šanci!" Zhroutila se na zem a její tělo se otřásalo vzlyky. Najednou nevěděli, co dělat. Lea jí váhavě položila ruku na rameno. Jack stál zaraženě vedle nich a nebyl schopen slova.
"Melisso, vždycky máš šanci! Vždycky je naděje, že-"
"Jdi do háje s těma ptákovinama! Kdyby byla naděje, tak bychom vyhráli! Kdyby byla, nestalo by se to! Kdyby-"
"Uklidni se! Nevíš, jestli třeba v tu chvíli nebyl u Gringgotů! Třeba byl v podzemí a-"
"Nebyl! Měl směnu venku, u vchodu do budovy se jim propadala zem! Psal mi to..." Mel už se vůbec neovládala. Potichu plakala, ležíc v mokrém sněhu.
"Nechte mě..."
_____________________
"Co žádáte, Vol- můj pane?"
"Nequitusi... Jiný uspěl v tvém snažení! Vím, kde je střípek komety..."
"Pane, mám jej přinést?"
"Máme problém... Je v Bradavicích, v Tajemné komnatě"
"Co mi brání v tom, abych-"
"Ochrana tě nepustí... Potřebujeme někoho zevnitř. Někoho, kdo by byl schopný... Sarima Snapea"
"Proč jste mě tedy volal?"
"To, o čem mluvím, je jen střep. Já ji chci CELOU!"
"Ano, Volde- pane... Pokouším se ji najít!"
"Chci ji.. Chci ji TEĎ!"
"Pane-"
"Najdi ji"
"Ano, pane"
____________________
Clemens se právě chystal něco říct, když k nim přichvátal profesor Longbottom.
"Slečno Grandcor! Co se stalo? Co tady děláte vy všichni? No tak, postavte se, nastydnete...", vychrlil jedním dechem. Jack mu rychle vysvětlil situaci. Profesor zvážněl.
"Myslím, že byste měla zajít za ředitelem... Pane Cando, doprovoďte ji prosím, vy ostatní se vraťte na hodinu" Jack pomohl Melisse zvednout se. Ta se ještě pořád třásla.
"Nechte mě.. Nemá to cenu!" Profesor Longbottom nic neříkal, pouze mávl hůlkou a vysušil její oblečení.
"Předpokládám, že ředitel už vás čeká"
______________________
Hodina skončila. Všichni byli zaražení, obzvláště zbylé trio si dělalo o Melissu starosti. Jak šli směrem k hradu, Lea se najednou prudce zastavila. V hodině moc nad svým "problémem" nepřemýšlela, spíš se obávala o Mel, ale teď se ji rozsvítilo. Tajemná komnata... Střípky jsou v tajemné komnatě! Velký sál, sloupy zdobeny hady, velká socha Zmijozela... Přesně takhle popisuje Hrdinové moderní doby místnost, kde Potter zabil Baziliška! To je ono! Mělo mě to napadnout dřív! Zmijozel skonstruoval Tajemnou komnatu, kde údajně skryl "největší zlo"! Tím ale nebyl myšlen bazilišek, ale kometa! Zírala před sebe, ohromena, jak lehké to bylo. Měla jsem to celou dobu před očima! V tu chvíli zcela zapomněla na pergamen, který sama vytvořila. Na myšlenky sdělující pergamen. Neuvědomila si, že Clarissa a Clem na něj zírají s otázkou v očích. Neuvědomila si jejich pohled. Dokud ji Clem neoslovil...
_______________________
"Slečno Grandcor, pane Cando, sedněte si prosím..." Ředitel začel neklidně přecházet ve své pracovně. Poté, co jim profesor Longbottom vysvětlil cestu a sdělil heslo, odvedl Jack Melissu sem, do ředitelny. Mel vůbec nevnímala, co se děje. Jack ji jemně zatlačil do židle. Ředitel je poté oba oslovil:
"Je mi to velice líto, slečno Grandcor, ale musím vám sdělit, že váš strýc a teta útok nepřežili. Velice mě to mrzí.. Upřímnou soustrast" Jack ale viděl, že se ředitel zabývá úplně jinými věcmi. Jemu bylo jedno, jak se Mel cítí. Možná že ani nevěděl, o čem mluví... "Co se týče vašeho bratra, zatím-" V tu chvíli Melisse povolily nervy. Postavila se ani nevěděla jak a začela na ředitele ječet:
"Co mi sakra chcete! Vám je úplně ukradený, co se stalo! Proč to protahujete? Nechte mě být! Nechte mě jít!" Mrštila nějakým nástrojem o zeď a stála, těžce oddechujíc, naproti řediteli, který se mezitím zastavil.
"Uklidněte se! Snažím se vám vysvětlit, že-"
"Od vás nechci nic slyšet!", zaječela a vyběhla z místnosti. Ani si neuvědomila, že tam jsou schody... Poslední, co vnímala, byla bodavá bolest v levé ruce. Pak se všechno rozmazalo.
_______________________
Sarim Snape seděl ohromeně ve svém pohodlném, černém křesle. Upil ještě trochu ze skleničky, poté se myšlenkami vrátil o hodinu zpět... Temný lord mu sdělil, že se v Bradavicích nachází něco, co chce. Něco, jehož jméno Snape raději nevyslovoval. Pověsti, které se k tomu vázaly, mluvily za vše. A on TO měl přimést. Předat svému mistru, aby konečně zlo ovládlo svět. Otřásl se. Měl pochyby. Když TO byly jen střepiny, co by způsobil celek?
______________________
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Siria Siria | 14. dubna 2007 v 17:14 | Reagovat

Parádní, nádherná kapča! Těším se na další :-))) Vypadá to dost dobře:-))) Mimochodem, first koment!

2 Giner Giner | 14. dubna 2007 v 19:18 | Reagovat

Skvělá kapitolka:-) Už seneumím dočkat pokračka:-)

3 anet anet | 15. dubna 2007 v 10:40 | Reagovat

Vážně perfektní, těším se na další:)

4 effren effren | 16. dubna 2007 v 15:54 | Reagovat

takže, dneska bude další a doufám, že se vám bude líbit... jen škoda že není víc komentů, ale jelikož teprve začínám nečekala bych víc... přesto dík všem co pravidelně komentují..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama