21. kapitola - Hledání odpovědí I

13. dubna 2007 v 18:30 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
"Nikdo Ti neporadí tak dobře jako Ty sám" - M. T. Cicero
Středeční ráno. Tma taková, že jí nepronikl jediný sluneční paprsek. Stísněná atmosféra. Tiché brblání Tess, že už musí vstávat. Pro Leu bylo všechno jako ve snách. Nedokázala popadnout jedinou myšlenku, nedokázala logicky přemýšlet. Ani po dlouhé noci ne. Bála se to přiznat, ale svíral ji děsivý strach. Jako železná rukavice, která ji nedovolovala pohnout se. Hlavou se ji míhali výjevy smrti, bolesti a zkázy. Vzpomínka na včerejšek ji nepouštěla. Ti mrtví lidé. Zhroucené tělo ženy, v náruči dítě... Ani nevěděla jak a opět ji sklouzla slza po tváři. Ti lidé byli nevinní. Nic neudělali. Ale zlo bylo nemilosrdné. V tu chvíli pro ni nemělo cenu bojovat. Nehýbala se. Myslela na ty všechny lidi. Na včerejší pocit odhodlání, který vystřídala tupá, bolestná bezmoc. Nepřemýšlela o událostech před tím. Černá kometa, její lidská magie, Soud temnot, všechno to pozbylo na významu. Výjevy smrti. Temnota a krutý smích... Nedokázala se toho zbavit. Ten křik umírajících jí zněl v uších. Někde hluboko v hlavě ji uvízla teskná melodie. Elfská píseň. Melodie smrti... Píseň smrti. Její tiché tóny v ní probouzely bolest, ale i něco, co předtím neměla - naději. Píseň o bolesti, o smutku, o naději. Vždycky je naděje... Vždycky. Jemné akordy se proplétaly jejími myšlenkami. Hladili ji, konejšili. V jejím nitru vzplanula jiskra naděje a píseň ji rozdmýchávala. Temné výjevy pomalu mizely. Byla schopná racionálně uvažovat, zahnat tu temnotu v sobě. Pomalu přicházela opět k sobě. Upnula se na jedinou věc: na pomstu. Ale logická mysl ji zabraňovala v útěku a vyhledání Smrtijedů. Co vlastně chci dělat? Když je najdu, co bych dělala? Pozabíjela je? Aby mě zabili? Ne. Je jiné řešení. Pomstím se jim tím, že dostanu Kometu do bezpečí. Bezpečí... Co je Soud temnot zač? Můžu věřit? Ale má mou magii... Mou magii, moje zlost... Myslím moc na sebe. Teď nejde pouze o mě. Mám stále ještě elfskou magii, takže mám šanci přežít. Musím vědět, jestli můžu Soudu důvěřovat... Co když bych Kometu odevzdala přímo do rukou zla? Ale jak to zjistit? Ponořila se do hlubin své mysli, až na samý pokraj. Měla moc, rozeznat lež od pravdy. Měla moc zjistit toho hodně o lidech. Ale oni... Soud nebyli lidé. Nemluvili jako lidé. Ale Lea přesto cítila, někde hluboko v sobě, že jim může věřit. A rozhodla se spolehnout na své instinkty. Jednám správně? Každý náš krok může rozhodnout o budoucnosti, změnit celý osud, dějiny i očekávání. Nikdy nejednej neuváženě... Jednám neuváženě, když Soudu věřím?
_____________________
"Pane"
"Mluv, Malfoyi"
"Před chvílí jsem pocítil ve vzduchu magické víření. Jako kdyby měla vybuchnout sopka, ale něco ji zarazilo"
"Kde?"
"Na sever, pane, víc zatím říci nemůžu-"
"Vyhledej veškeré čarodějné oblasti tím směrem. Projdeme ji jednu po druhé..."
"Ale pane, ten mág nemusí být na magicky známých místech, může-"
"Ty se pokoušíš mi odporovat?"
"Promiňte, pane!"
"Dobrá. Můžeš jít... Očekávám tě do konce týdne"
"Děkuji, pane! Jste tak milostivý!"
"Jdi, Malfoyi"
"Jak si přejete, Pane..."
_____________________
Přemýšlela o slovech Soudu. Pořád si přehrávala okamžik, kdy ji Soud definitivně odebral moc a dal jí za úkol najít střípek Černé komety. Víš, kde je. Už jsi ho viděla... Napamatovala si, že by se s něčím takovým setkala. To by ale znamenalo, že to bude někde tady... Nebo u Elfů. Tuto možnost ale hned zavrhla: o existenci elfů téměř nikdo nevěděl a střep tam byl uschován Zmijozelem... Zarazila se. Soud neříkal, že střípek uschoval Zmijozel... Odkud to tedy věděla? Pokládala to téměř za samozdřejmost... Moment. Vrátila se myšlenkami zpět k oné úterní noci. Rozlehlý sál. Sloupy, zdobené hady. Socha, v jejichž očích se blýskalo černé světlo. Oči, v nichž byl střípek komety. Ano, a socha zobrazovala Salazara Zmijozela, proto jí to tedy připadalo logické... Ale nevěděla o žádném místě, kde by byla socha Salazara Zmijozela. Potřebovala poradit. Jenže komu mohla důvěřovat?
_____________________
Za deset minut začínalo vyučování. Melissa tradičně zaspala a Clarissa z nějakého důvodu taky ještě nevstala. Zvláštní bylo, že i Lea ještě byla zahrabaná v posteli. Najednou se rozlétli dveře do jejich ložnice dokořán. Tess se o něčem živě bavila s Valentinou Argos, žákyní druhého ročníku, a vešla do místnosti. Ani si nevšimla, že ostatní ještě jsou v postelích. Lea zaslechla její překvapený výkřik:
"Hele, naše trio ještě nevylezlo z postele! VSTÁVÁME!" Melissa se na posteli prudce posadila, v ruce pohotově hůlku. Clarissa se přetočila na druhou stranu a spala dál. Lea byla vytržena ze svého zamyšlení a chvilku jí trvalo, než si uvědomila, co se děje. Vyděsila se při pohledu naMelissin budík: měly už nejvyšší čas. Probrat Clarissu ani nebylo tak složité jak dostat Mel z postele. Nakonec Lea s poťouchlým úsměvem vykouzlila proud ledové vody, za což si vysloužila zuřivý řev Melissy... Na hodinu dorazily právě včas, měly Bylinkářství. Všimly si zaražené a zlověstné atmosféry mezi studenty. Clarissa se šeptem zeptala Lukase Lacroixe z Havraspáru, co se děje, ale on jim jen podal přeložený list papíru. Byl to list z Denního věštce, kouzelnických novin. Na titulní straně byl ohromný obraz destrukce, nebe pokryto temnotou, z niž zářilo zeleně pouze znamení zla - lebka s propleteným hadem - a hořící domy... Lea odvrátila zrak, protože zase začela pociťovat tu samou zlost a zoufalství co ráno. Clarissa zalapala hrůzou po dechu.
"Podívejte... Panebože..." Lea se obrátila zpět k článku a četla:
ABERDEEN OBĚTÍ SMRTIJEDŮ
Včera k večeru napadla početná skupina
stoupenců Vy-víte-koho převážně kouzelnické
město Aberdeen. Obyvatelům města se
nedostalo žádného varování. Ztráty na životech se
odhadují na více než sedm set obětí,
mezi nimi i sto mudlů.Město bylo kompletně
zničeno a pomocné jednotky,jež se snažili zachránit
město, zmizeli. Nejvíce se naši experti pozastavují
nad podstatou kouzla, jež dokázalo porazit tolik lidí.
Jedna z přežilých, očitý svědek událostí, Mirjam
Finniganová, oznamuje:
"Jedna z postav pronesla nějaké už podle zvuku
komplikované zaklínadlo.Stála jsem v tom okamžiku
nedaleko, takže jsem to dost jasně slyšela. Z hůlky
oné osoby - myslím, že to byla žena - vyšlehla černá mlha
která zahalila okolí. Vím, že jsem v tom okamžiku cítila
jen ty nejhorší pocity.Nejspíš jsem potom ztratila vědomí,
protože dál už si nic nepamatuji". Jestli se jedná o novou
zbraň Vy-víte-koho, nelze říci, ale je to více než pravděpodobné.
Z důvěrných zdrojů se k nám dostala informace, že
Vy-víte-kdo vypátral Grinewaldovo sídlo, což se ani nejsilnějším mágům
ani po desetiletí nepodařilo. Více informací ohledně tohoto tvrzení
najdete na stranách 3-5; rozhovor s Mrs. Finniganovou najdete na straně 8
Zděšení bylo hmatatelné. Melissa s hrůzou sledovala obraz. Ne... Tohle nemohla být realita... To nemohla být pravda... Najednou se otočila a vyběhla ze skleníků na školní pozemky. Ani Clarissino volání ji nezastavilo. Clemens se podíval na Clarissu.
"Má v Aberdeenu strýce, tetu... A bratra" Zašeptala Clar a stěží zadržovala slzy. "Pracuje tam jak zaklínač... Pobočka Gringottových... Už ztratila tolik..." Tentokrát už slzy nezadržela.
_______________________
"Můj pane"
"Temesis... Copak mi chceš?"
"Pane... Já jsem zjistila kde se nachází ten předmět, ta část předmětu, který hledáte"
"Kde?"
"Pane, je v Bradavicích"
"COŽE?"
"Skryl ho tam s nejvyšší pravděpodobností právě Salazar Zmijozel, který byl poslední, kdo ho vlastnil. Bude v Tajemné komnatě"
"Výborně, Temesis. Zavolej mi okamžitě Jasem!" Při vyslovení toho jména se v ženiných očích objevil smutek.
"Ano, pane", zašeptala.
______________________
Dokončení kapitolky bude zítra...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 Giner Giner | 13. dubna 2007 v 19:49 | Reagovat

Super, opravdu ohromné.. Moc se těším na pokračování:-) Už aby bylo:-)

2 Trili Trili | 13. dubna 2007 v 23:55 | Reagovat

Je to bezvadné. Už se taky těším na další díl :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama