15. kapitola - Hádka

5. dubna 2007 v 12:00 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
První dvě dvouhodinovky tohoto dne proběhly zcela normálně. Bylinkářství s milým profesorem Longbottomem, v kterém Lea opět zazářila svými znalostmi, a Dějiny, u kterých se jen málo studentů udrželo vzhůru. U oběda už takový klid nebyl. Když naše pětice vešla do síně, na chvilku nebelvírský stůl ztichl, než se opět rozpoutal vzrušený rozhovor. Melissa se na ostatní nechápavě podívala, zato Clarissa vypadala, že ví, oč jde. Vztekle zúžila obočí a namířila si to přímo k Tess, která právě něco zajímavého vyprávěla, protože ji poslouchal celý nebelvírský stůl. Gestikulovala při tom živě rukama a nejspíše právě dospěla k vyvrcholení, protože pár studentů si rukama vyděšeně přikrylo pusu a několik se jich otočilo jako na povel přímo k Lei. Ta zatnula pěsti, pak se ale pousmála. Něco ukázala naštvané, téměř vzteky rudé Clarisse, která se hned nato také velmi škodolibě pousmála a vyrazili ke stolu, kde si sedli hned vedle Tess. Ta se na ně zaraženě podívala, ale když oni ji nevnímali a dál se bavili, tak se vrátila ke svému vyprávění.
"...to nebe úplně zčernalo, to jste ještě neviděli, a byla taková vichřice, že nám roztřískala okno do pokoje a-"
"Kdy? O čem mluvíš?", zeptala se Clarissa, jakoby ji to velmi zajímalo.
"Nedělej blbou. O včerejší noci"
"Včera v noci? Jo, to myslíš někdy kolem třetí a čtvrté ráno?"
"Asi"
"Mělas děsnou noční můru. Házelas s sebou na posteli, vůbec jsme tě nemohli vzbudit. To nejhorší bylo, žes hrozně ječela"
"Jo, probudilo nás to. Už jsme se divili, kde koho vraždí, a ono to byla naše Tess, jak řve ze spaní", zavrtěl hlavou Clem.
"Taky ses trochu mohla zklidnit, ne, pak jsem nemohl usnout, zdáli se mi noční můry o holkách v županech", připomněl Jack, čímž rozesmál půlku stolu. Tess se na ně zadívala jako kdyby jim narostla druhá hlava.
"COŽE?"
"Ty si to nepamatuješ? Vykládalas pořád něco ze spaní a křičelas, že 'Okno! Ona ho rozbila' a tak"
"To snad nemyslíš vážně!!!"
"Jo a taky něco v tom smyslu, že 'ona křičí' no prostě samí takový ptákoviny" Tess se zoufale podívala na ostatní u stolu, kteří už jen stěží zadržovali smích.
"To okno ale vážně bylo rozbité"
"Chyba, Tess, to okno je magicky jištěné a kdyby je někdo rozbil, tak by o tom všichni profesoři během vteřiny věděli"
"Ale... Ale..." Tess nebyla schopna slova. To už ostatní propukli v smích tak hlasitý, že se po nich všichni udiveně otáčeli. Najednou Tess prudce vstala, zlostně třískla příborem o stůl a vyběhla z Velké síně.
"To mi zaplatíte", štkala naštvaně a už ji nebylo. Teprve teď se všichni naplno rozřehtali.
"Tak to tedy bylo skvělý", zalykala se smíchem Valentina "ona nám vypráví senzaci o mluvící němé a o rozbitých oknech a hrozivém řevu a přitom to byla-"
"obyčejná noční můra" Žáci se prostě nemohli utišit. Leu sice trochu mrzelo, že Tess ztrapnili před celou školou, ale zasloužila si to - nedodržela slovo a chtěla ji totálně znemožnit a udělat z ni stoupenkyni temna a kdovíco ještě... V hlavě ji stále zněla jediná slova: Zabraň tomu... Ale nevěděla jak.
_______________________
"Temessissss" zasyčel velký, jedovatě zelený had."Temessissss páán tě chssse viděttt"
"Doveď mě k němu", odpověděla zasyčením.
"Násssleduj mě..."
"Pane?"
"Temesis, už jsem tě očekával"
"Ano, pane"
"Snape mi potvrdil, že nikoho neviděl, ani že nikdo neprobouzel ochranu."
"To není možné!"
"Máme tu co dělat s novou magií... Máme nového protivníka, Temesis, mocného protivníka... Ale já ho DOSTANU! NIKDO nemá na všemohoucího LORDA VOLDEMORTA!!!!"
"Ano, pane."
"Najdi zdroj, který uvolnil surovou magii, Temesis..."
"Jistě, pane."
"HNED!"
"Ano, pane."
______________________
"...Takže, naši první hodinu budeme věnovat opakování", uvítal je na hodinu OPČM profesor Kenter. "Nejdříve bych chtěl vědět, jaké kouzla jste použili proti Smrtijedům nebo jaká jste viděli, že byla použita a s tím i kdo je použil" Třída chvíli zaraženě mlčela, pak po krátkém zaváhání zvedl ruku Roman Zenver, hromotluk z Mrzimoru.
"Ano, pane... Zenvere?"
"Bylo použito bolákové kouzlo... Vyslala jej Valentina Argos z druhého ročníku Nebelvíru"
"Výborně. Máte pět bodů za správné určení kouzla." To už se hlásilo více žáků.
"Ano, slečno Perestro?"
"Použila jsem odzbrojující kouzlo."
"Ah... Výborně... Formule?"
"Expelliamus"
"Výborně. Deset bodů pro Havraspár"
"Proč ona má deset a Zenver dostal jenom pět?"
"Slečno Bunchová, neskákejte mi do řeči. Slečna Perestro kouzlo použila sama, zatímco pan Zenver je pouze identifikoval. Pět bodů pro Zmijozel za obhajování svých práv. Ano, a dále.. Slečno Graddcor" Melissa se usmála, když ji učitel vyvolal.
"Takže.. Lea Ignise použila duševní přivolání na naše hůlky, než nám je odebrali. Poté taky použila poutací kouzlo na jednoho Smrtijeda - pětinásobné poutací. Dále jsem s Clarissou Sollers použila přivolávací kouzlo na ostatní hůlky studentů, jakmile jsme si přivolaly vlastní hůlku. Použila jsem ještě Petrificus totalus na Smrtijeda, který se pokoušel hůlky v letu zastavit"
"Výborně! Tak tomu říkám perfektní akce! Takže to by bylo dvacet bodů pro Nebelvír za slečnu Grandcor, deset bodů pro slečnu Sollers a... Třicet bodů za promyšlené a rychlé jednání slečny Ignise" Melissa se spokojeně usmála a při pohledu na Tess, která před sebe tiše zuřila, se její nálada ještě zvedla.
"Pane Nheo?"
"Upozorňuji pouze, že pětinásobné poutací i duševní přivolání byly provedeny neverbálně"
"Skutečně? Tak to je výborné... Slečno Ignise, mohla byste nám předvést pětinásobné poutací?" Lea se trochu zarazila, pak ale kývla. Profesor jí ukázal, aby si stoupla vedle něj.
"Vyšlete na mě kouzlo a já použiji obranu" Lea kývla a začela se soustředit. Pomyslela na formuli a pohlédla na profesora, který ji ostražitě sledoval. Usmála se, protože pochopila, proč profesor trval na tom, aby se postavila přímo proti němu. Poutací kouzlo se dalo lehce odrazit zrcadlovým kouzlem, které je samozdřejmě poslalo přímo zpět... Mávla hůlkou, z které vyšlehl tmavě modrý paprsek, a pak si rychle vytvořila obyčejný, rudý štít Protego, který pětkrát zopakovala. Pětinásobný štít na na pětinásobné kouzlo... Profesor skutečně vykouzlil zrcadlový štít, ake zatvářil se překvapeně, když si všiml rudé hradby před Leou. Když se do ní kouzlo neškodně vpilo, usmál se.
"Kdy jste se naučila tak skvěle bojovat, sleno Ignise?"
Měla jsem domácího učitele
Usmála se při pochvale... Ale zároveň ji mrzelo, že už zase musí lhát. Nikdy nebude moct říct pravdu, vždycky bude zatajovat svou minulost... Sedla si na místo a profesor se na ni ještě usmál.
"Málem bych zapomněl, pět bodů za skvělé kouzlo a pět bodů za efektivní obranu", řekl a pokračoval ve výkladu.
_____________________
Mistr lektvarů, profesor Gearette, netrpělivě přecházel ředitelnou sem a tam. Ředitelka právě vedla rozhovor na dálku se Sarimem Snapem, který jí měl sdělit, jak si vede Lea Ignise. Bylo to zvláštní... Minulou noc všichni elfové pocítili ohromný příval surové magie... Nebyl z jejich světa, ale zračil jediné: Bolest a volání o pomoc... Ta magie ale byla jiná, než cokoliv, co kdy pocítili. Hladká, jako ta elfská, ale rozštěpená a nespoutaná jako lidská. Měla v sobě něco nadpozemského...
Je v pořádku, nic se nestalo. Nemohla to být ona
Zatnul pěsti. Co když ta magická vlna dorazila se spožděním? Vždyť o tom přepadení použili mozkomory, je možné, že tu magii uvolnila tehdy a ona dorazila teprve teď...
To není možné, pár magicky citlivějších lidí to taky zaznamenalo, ale taky teprve dneska v noci...
Povzdechl. Jednou si Leu oblíbil, nechtěl ji vydávat takovému nebezpečí... Ale mohl něco dělat?
_____________________
Doufám, že se Vám kapča líbila... Další bude v neděli, asi někdy ráno... Jako vždy, KOMENTY a KRITIKU! Děkuji, Effren
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst pokračování téhle povídky?

Ano
Ne
Nevím

Komentáře

1 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 5. dubna 2007 v 12:30 | Reagovat

super kapca, ostatne jako vzdycky, jen ty tess je mi trošku líto, i když si to zasloužila

2 anet anet | 5. dubna 2007 v 23:04 | Reagovat

Vážně pěkné, moc se mi líbí tvůj nápad, každý den se moc těším  na další pokračování. Jen mi vadí že z Lei děláš tak dokonalou studentku, která vše umí, působí to potom moc uměle, ale jinak je to perfektní. Promiň za tu kritiku, ale takto to na mě působí.

3 effren effren | 12. dubna 2007 v 10:56 | Reagovat

anet: jaké promiň za kritiku? Dík! Vím, že z ní dělám přímo "superhrdinku", snažila jsem se, aby to tak nepůsobilo, ale je to prostě taková moje "chybička"... Nevím jak ale zkusím s tím něco udělat... No čas velkých zvratů nastal... (smile)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama