11. kapitola - Začátek roku II

31. března 2007 v 14:57 | Effren |  Protiklady (povídka ze světa Harryho Pottera)
Tady máte dokončení kapitoli, jaksi se mi to nevešlo do jednoho článku...
----:----:----:----:----:----:----
"Malfoyi"
"Pane?"
"Mám pro tebe úkol. Možnost, jak napravit své chyby. Ale pokud zklameš, poslední, co v životě uvidíš, bude-"
"Pane, já nezklamu"
"Crucio! Nepřerušuj mě... " Temný lord chvíli nechal kletbu působit, než ji přerušil.
"Nikdy, nikdy se neopovažuj přerušit nejvyššího lorda! NIKDY!"
"Ano, pane", pravila zhroucená hromádka u pánových nohou.
"Máš jen jednu možnost, jeden pokus. Pokud se ti nezdaří..."
"Děkuji, pane..."
"Najdi Grinewaldovo sídlo"
"Pane, o to už se pokoušelo nezčetně moc mágů"
"Myslíš, že to nezvládneš?", ptal se jízlivě svým ledovým hlasem lord Voldemort. "Také můžu říct Belle..."
"Ne, pane, já Vás nezklamu"
"To od tebe očekávám"
"Ano, pane"
"Tady máš klíč k jeho pozemkům. Přičítej to k Belliným zásluhám... S jeho pomocí najdeš to, co bylo po staletí skryto. A teď jdi"
"Ano pane" Postava roztřesenou rukou převzala černý, stříbrem vykládaný klíč. Ten při dotyku s holou kůží zasyčel... Malfoy vykřikl. Nemohl klíč pustit, a tak jen s hrůzou sledoval, jak mu pomalu černá ruka.
"To je daň, kterou si klíč vybere... Ber to jako trest za svou nezodpovědnost..."
"Ano, pane", řekl Lucius Malfoy mezi bolestným zasténáním a z posledních sil se přemístil neznámo kam.
----:----:----:----:----:----:----
Před učebnu z lektvarů téměř zárověň se zvoněním dorazilo i pět žáků Nebelvíru. Upřímě si oddechli, když spatřili, že profesor ještě nedorazil. Najednou Lei zeskelnatěli oči, zastavila se uprosdtřed pohybu. Clarissa si toho všimla jako první.
"Leo! Leo?", zatřepala s ní, ale nic nepomáhalo. Už začínala být zoufalá, ostatní už dokonce zkusili i envate, ale nic se nedělo. Lea stále zírala do prázdna a nehýbala se. Najednou zalapala po dechu a svezla se na zem. Mel ji stačila na poslední chvíli zachytit. Lea vyděšeně otevřela oči a dezorientovaně se rozhlížela kolem. Co to bylo? Viděla jsem samotného Temného lorda, jak dává úkol Malfoyovi? Co to má znamenat? Když spatřila, jak se na ni Clar, Mel, Jack i Clemens dívají, rychle se postavila.
"Co to bylo?", ptala se vyděšeně Clar.
Stává se mi někdy, že vidím okamžik, kdy se to stalo... Pořád a pořád znovu...
Bylo těžké, jim lhát, ale nemohla jim říct pravdu. Co to bylo? Vidění? Nestačila dokončit své myšlenky, protože se ozval jízlivý hlas profesora Snapea:
"Budete tady stát ještě hodně dlouho nebo už konečně vejdete?" Ani si nevšimli, že už přišel. Ještě štěstí, že si Lei nikdo nevšiml... Ve třídě bylo posledních pár volných míst. Naštěstí to byla celá řada - ale právě ta před katedrou. Rychle si sedli, naštvaní, že na ně zbyla ta nejhorší místa.
"Takže, milý studenti. Vítám vás na svých hodinách, ale předem vás upozorňuji, že lektvary není nějaké hloupé mávání hůlkou a házení bylinek do kotlíku. Sebemenší chyba dokáže z vašeho lektvaru udělat doušek smrti. Záleží na každém detailu. Ještě jednou přečtu vaše jména, abych se ujistil, že nikdo nechybí. Takže..." Když profesor dokončil seznam jejich jmen, obrátil se zpět ke třídě.
"K mé obrovské nevoli vás zůstáva hodně v první skupině. Když přečtu vaše jméno, dovolíte mi jistě krátký testík na uvedení, že? Takže za Nebelvír to bude... Jack Cando a Lea Ignise" Zlomyslně se ušklíbl.
"Kolikrát je třeba zamíchat posilovací lektvar v sedmé fázi?", vypálil nečekaně a s potěšením sledoval zdrcenou tvář Jacka. Než se však stačil obrátit k Lei, objevila se před ním slova ve vzduchu:
Ani jednou, tato fáze je klidová. Lektvar musíte nechat pět minut vařit, poté teprve můžete přejít k osmé fázi, což je-
"Nemusíte nás tady krmit těmi vědomostmi. Budete tak laskava a zavřete tu učebnici? Odebírám Nebelvíru deset bodů za podvod", řekl a sám pro sebe se usmál, když viděl Lein nevěřícný obličej.
"Sedněte si a nestůjte tady jak solný sloup. Takže dále tu máme-"
Pane profesore ale já jsem nepodváděla
"...odebírám Nebelvíru dalších pět bodů za to že odmlouváte a pokud si hned nesednete, bude to školní trest" Čekal že se začne bránit, ale ono nic, prostě si jen sedla a navrátila si na tvář svou lhostejnou masku. To, že ji na chvilku vzal to její nechutné sebevědomí, ho jen potěšilo.
"Takže za Mrzimor to je Lukas Lacroix, za Havraspár Lena Asper a Mark Liu a za Zmijozel Sofie Bunch a Jan Wright. Dneska v první části hodiny budeme připravovat Posilovací lektvar. Jeho složení a přípravu najdete v učebnici na straně 26 a přísady ve skříni. Dejte se do toho, máte na to... Hodinu a půl."
----:----:----:----:----:----:----
Po hodině se místností začel linout nepříjemný zápach a z kotlíků stoupali chuchvalce barevného dýmu. P první řadě všichni seděli skloněni nad svým kotlíkem, Clar si v učebnici ještě jednou kontrolovala složení. Teď měla přejít na poslední fázi, tak, jak to popisovala Lea. Otočila se k ni a udivilo ji, že z Leina kotlíku už se line typicky nasládlý zápach a že lektvar má svou temně modrou barvu.
"Jaks to zvládla tak rychle?", divila se šeptem.
Vynech devátou fázi a místo toho pětkrát lektvar zamíchej v protisměru, pak přidej mateřídoušku a pět minut počkej. Lektvar je hotový a má lepší příchuť než originál
"Jak to víš?"
Pozděj. Pozor, blíží se S.
Rychle se opět sklonila nad lektvar a udělala přesně to, co ji Lea popsala. Sama u ní viděla co to způsobilo a když viděla její předchozí známky, nepochybovala. Hodina proběhla v klidu, pak ale bylo na čase lektvar dokončit a odevzdat. Sarim Snape právě procházel kolem jejich lavice, když si Lea všimla zlomyslného zajiskření v jeho černých očích. Rychle lektvar vlila do nádoby a chtěla jej jít odevzdat, pak se ale ještě zarazila a nalila si další část lektvaru do druhé nádoby. Co kdyby,pomyslela si. U Snapea člověk nikdy neví... Když odevzdávala svůj lektvar, Snape se jakoby náhodou otočil a shodil loktem její lektvar. Ona však rychle zareagovala a chytla ho ve vzduchu nadnášejícím kouzlem.
"To nemůžete dávat poz-" Zarazil se, když uviděl, že lektvar se zarazil uprostřed pádu. Lea se usmála a před ni se ve vuduchu objevilo:
Nemusíte se omlouvat, pane profesore, nic se nestalo, stačila jsem ho chytnout
Profesor kypěl vzteky, už chtěl strhnout Lei body, když se otevřely dveře a vešla profesorka Formulí, slečna Reeza, a oznámila:
"Kvůli včerejším událostem se ruší dvě následující hodiny prvního oddělení. Za půl hodiny se dostavte ve Velké síni"
----:----:----:----:----:----:----
Tady máte další kapitolu celkem o ničem ale s pár důležitými detaily... Prosím moc komenty!
Effren
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo z vás čte tuto povídku, klikněte sem!

Čtu ji 100% (119)

Komentáře

1 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 31. března 2007 v 15:14 | Reagovat

na to ze mela byt kapitolka o nicem jak ty rikas byla dobra, doufam ze dalsi bude co nevidet

2 pasu - Pavla pasu - Pavla | E-mail | Web | 31. března 2007 v 15:27 | Reagovat

effren mas icq?

3 Siria Siria | 31. března 2007 v 15:35 | Reagovat

Parádní kapča:-))) Těšim se na další :-))

4 Giner Giner | 31. března 2007 v 18:32 | Reagovat

Skvělá kapitolka:-) Pls rychle další:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama